Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Laboratoria Przyszłości

28 listopad 2022
Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu "Laboratoria Przyszłości".

Realizację programu rozpoczęliśmy od przeszkolenia nauczycieli z możliwości, jakie daje zakupiony sprzęt. Nauczyciele mogli sami spróbować swoich sił z robotyki, programowania robienia zdjęc czy nagrywania wywiadów, po to by zakupiony sprzęt, wykorzystywać na swoich zajęciach.

Aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości bardzo zainteresował uczniów. Podczas zajęć technicznych oraz informatyki, poznali budowę aparatu, dowiedzieli się o jego parametrach technicznych i zapoznali się z jego podstawową obsługą oraz zaplanowali sposoby wykorzystywania go na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Próbowali swoich sił podczas uroczystości szkolnych, robiąc zdjęcia.

Uczniowie na zajęciach dodatkowych "uczą się bawiąc"  klockami Lego. Nasza szkoła w ramach programu: Laboratoria Przyszłości posiada zestawy Kloocków Gigo - zestaw do programowania oraz Pakiet klocków Korbo Code. Zestawy te są idealnymi zestawami startowymi do nauki robotyki. Każdy z zestawów cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania. Uczniowie rozwijali umiejętności współpracy w grupie, rozwiązywania złożonych problemów i krytycznego myślenia oraz nauki podstaw budowania i programowania autonomicznych robotów wykorzystujących czujniki. 

Uczniowie uczą się także obsługi drukarki Zortrax 3D. Wiedzą już co to są filamenty, jak wprowadzić je do drukarki. 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kadłubie uczy i rozwija kompetencje XXI wieku.Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wioletta Myśliwy (2022-11-28 18:14:23)
Informację zmodyfikował(a): Wioletta Myśliwy (2022-11-28 18:54:22)
Liczba odwiedzin: 39612
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij