Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

#Przerwa na czytanie

6 listopad 2023
30 października 2023 r. nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". 
Akcja realizowana jest w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Jej głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I-VII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie przynieśli z domu swoje ulubione książki, które czytali na przerwach w sali gimnastycznej, na szkolnym korytarzu  i w salach lekcyjnych. Czytano samemu, w parach i w grupach. Tym, którzy zapomnieli o książce, z pomocą przyszła biblioteka szkolna, w której uczniowie licznie wypożyczali książki.
W czasie spotkania na sali gimnastycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „Zakładka do książki” dla klas I – III, konkursu literackiego „Wiersz o bibliotece szkolnej” dla klas IV – VII oraz konkursu na przebranie za bohatera ulubionej książki dla klas I – VII.  
Przez cały rok szkolny będzie trwał konkurs na najbardziej rozczytaną klasę. Konkursy zostały ogłoszone w ramach akcji “Przerwa na czytanie” oraz obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych .
Wykonane przez uczestników zadania odznaczały się dużą pomysłowością i w doskonały sposób przedstawiały pasję do czytania. Wszystkim  zaangażowanym w organizację i w przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania,  zachęcając do czytania książek. W nasze szkole w akcji udział wzięło 125 uczniów oraz 11 nauczycieli i pracowników szkoły.

Mamy nadzieję, że dołożyliśmy swoją „cegiełkę” do pobicia zeszłorocznego rekordu w czytaniu na przerwie.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wioletta Myśliwy (2023-11-06 13:50:18)
Informację zmodyfikował(a): Wioletta Myśliwy (2023-11-06 14:56:12)
Liczba odwiedzin: 69941
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij